2 dny v Paříži - jak na MHD?

Mike
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 13
Registrován: 08. 01. 2007, 13:53
Stav: Offline

2 dny v Paříži - jak na MHD?

Příspěvek od Mike »

letím na dva dny do Paříže, letiště ORLY. Pokud budu kupovat Paris Visit zona 1-5 tak mi vyjde na 27.15*2=54.3euro.
Je levnější způsob cestování? Tímto mi z celého výletu vychází nejdráž doprava MHD, protože letenky a ubytování jsou levnější :lol: :?:


OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Příspěvek od OR »

Existuje Carte Mobilis na den pro 4 nebo 5 pasem za neco kolem 10EUR na osobu, blizsi informace na www.ratp.fr. Nebo pohledat v archivu fora, tam se nejlevnejsi zpusob dopravy v Parizi resil pomerne podrobne.

Lucky
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 711
Registrován: 30. 01. 2005, 18:43
Stav: Offline

Re: 2 dny v Paříži - jak na MHD?

Příspěvek od Lucky »

Mike píše:letím na dva dny do Paříže, letiště ORLY. Pokud budu kupovat Paris Visit zona 1-5 tak mi vyjde na 27.15*2=54.3euro.
Je levnější způsob cestování? Tímto mi z celého výletu vychází nejdráž doprava MHD, protože letenky a ubytování jsou levnější :lol: :?:


V sobotu jsem se z podobneho vyletu z Parize vratil.Akorat jsem letel na CDG.S tou dopravou myslim ze karta Paris Visite je opravdu nejvyhodnejsi.Obsahuje jak metro tak vlaky RER a taky autobusy.Navic pokud toho chces videt za 2 dny co nejvice tak budes jezdit celkem hodne.Taky jsem tam byl 2 dny a bylo to malo.Asi se tam budu muset na jare vratit :)

Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Pan Am »

Tady je ta starší diskuse - http://forum.airways.cz/viewtopic.php?t=821 - někde se tam píše, že existuje Carte Orange, která je určena primárně pro místní a měla by být o něco levnější - ale snad se vyplatí až na více dní, nevím.

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Příspěvek od OR »

Pan Am píše:Tady je ta starší diskuse - http://forum.airways.cz/viewtopic.php?t=821 - někde se tam píše, že existuje Carte Orange, která je určena primárně pro místní a měla by být o něco levnější - ale snad se vyplatí až na více dní, nevím.


Jeste jednou - na dva dny je levnejsi Mobilis. Orange se vyplati od peti dnu dal. Od Paris Visite se Mobilis i Orange lisi hlavne tim, ze na ni nejsou slevy do nekterych muzei. Informace o Mobilis a o Carte Orange jsou jenom na francouzske verzi stranek www.ratp.fr - odkaz Titres de transport.

Diskuse na toto tema je i tady
http://forum.airways.cz/viewtopic.php?t=1921


Mike
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 13
Registrován: 08. 01. 2007, 13:53
Stav: Offline

Příspěvek od Mike »

ta mobilis je fakt levnější akorát nevím jestli platí na všechno stejně jako paris visit na den vychází za 12.30 zona 1-5.

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Příspěvek od OR »

Mike píše:ta mobilis je fakt levnější akorát nevím jestli platí na všechno stejně jako paris visit na den vychází za 12.30 zona 1-5.


Orly je v zone 4, cili staci Mobilis na 4 zony. Z Orly plati jenom na mestske autobusy a pak na RER. Na Orlyval ani specialni Orlybus Mobilis neplati. Je to popsane jak na webu ratp tak i ve starsi diskusi. http://forum.airways.cz/viewtopic.php?t=1921

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

Zrovna řeším ubytko v PAR na březen. Z info tady a z mapy mi vychází nejlíp hotel někde kolem Denfert-Rochereau. Je to na RER B(CDG). není to daleko do centra a jezdí tam OrlyBus. Není to centrum a hotely nejsou tak expansive :) Našel jsem zajímavý odkaz:

http://lareg.ensg.ign.fr/IDS/events/hotels.html

Mike
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 13
Registrován: 08. 01. 2007, 13:53
Stav: Offline

Příspěvek od Mike »

já tam letím taky v březnu a zarezervoval jsem Formuli za 35e a snídaně je pro jednoho za 3.90e což je taky dobrý a je to na metru

Mike
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 13
Registrován: 08. 01. 2007, 13:53
Stav: Offline

Příspěvek od Mike »

ted už vím že Paris visit ne a raději Mobilis na 1-4 zony, a z letiště mi to platí na busy 285, 183. Jen se chci zeptat jestli na tyhle busy platí i obyčejný lístek za 1,40e. To asi neplatí nebo jo? Proč by pak měli ty ruzne Orly busy a Orlyvaly. Díky M.

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Příspěvek od OR »

Listek za 1.40 nebo listek z carnetu (10 listku za 10.90 EUR) na tyto linky normalne plati. Jen pokud jedete pres vice nez 4 zony, musite cvaknout dva listky.
Nevim jak je to na Orly, ale na bus 350 z CDG jsem musel cvakat listky dva. Vrele doporucuju - do centra Parize jsem to jednou cvicne zkusil a jel skoro dve hodiny pres severni parizska predmesti :-) :-)
Mam pocit, ze na Orly staci jeden listek je to na kilometru o hodne bliz a je to kratsi zona (pomerne prehledne je to oznacene na zastavkovem sloupku).

koprman
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 13. 03. 2008, 20:19
Bydliště: Kopřivnice
Stav: Offline

Příspěvek od koprman »

Ahoj, nevíte někdo jestli platnost Paris Visite je dána od doby označení nebo se jedná o platnost jenom na konkrétní den? Chystám se totiž do paříže na jednu noc v červenci, tak se rozhoduju mezi levným hostelem nebo procestování noci v MHD. Díky za odpověď.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

koprman píše:Ahoj, nevíte někdo jestli platnost Paris Visite je dána od doby označení nebo se jedná o platnost jenom na konkrétní den? Chystám se totiž do paříže na jednu noc v červenci, tak se rozhoduju mezi levným hostelem nebo procestování noci v MHD. Díky za odpověď.


tak tohle je dobrej apríl, fakt jsem se pobavil :lol: :lol:

Don intanon
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 542
Registrován: 28. 06. 2007, 10:54
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Don intanon »

koprman píše:Ahoj, nevíte někdo jestli platnost Paris Visite je dána od doby označení nebo se jedná o platnost jenom na konkrétní den? Chystám se totiž do paříže na jednu noc v červenci, tak se rozhoduju mezi levným hostelem nebo procestování noci v MHD. Díky za odpověď.


Prinejhorsim muzes od pulnoci plavat v Seine..))

koprman
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 13. 03. 2008, 20:19
Bydliště: Kopřivnice
Stav: Offline

Příspěvek od koprman »

pepa007: To jsem velice rád, že jsem tě pobavil, ale ještě jsem stále nedostal odpověď na mou původní otazku, zda paris visite platí na dané dny nebo na dobu od označení. Neví to někdo?


Odpovědět