Letiště Luton

Odpovědět
MartinO2
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 164
Registrován: 18. 03. 2008, 22:17
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Letiště LUTON

Příspěvek od MartinO2 »

lukyluck píše:Dalsi moznost je Vlakem. Vlakove nadrazi je asi 2 Km od terminalu a zaveze vas tam autobus za £1 (bejvavalo zadarmo). Londyna


Modry kloubovy shuttle bus je na Luton Airport Parkway Rail stn zdarma. Jel jsem tim busem nekolikrat (naposledy vcera).


lukyluck
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 68
Registrován: 23. 10. 2008, 13:57
Stav: Offline

Re: Letiště LUTON

Příspěvek od lukyluck »

MartinO2 píše:Modry kloubovy shuttle bus je na Luton Airport Parkway Rail stn zdarma. Jel jsem tim busem nekolikrat (naposledy vcera).


tak tos mel stesti ze nesel revizor... :lol: :lol: protoze uz vic jak pul roku se plati 1 Libra, stim jak si kupujes listek na vlak od First capital conect trains.

MartinO2
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 164
Registrován: 18. 03. 2008, 22:17
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Letiště LUTON

Příspěvek od MartinO2 »

lukyluck píše:tak tos mel stesti ze nesel revizor... :lol: :lol: protoze uz vic jak pul roku se plati 1 Libra, stim jak si kupujes listek na vlak od First capital conect trains.


Aha... Takze pokud mam listek od FCC, tak tu libru za bus mam v cene listku za vlak?

lukyluck
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 68
Registrován: 23. 10. 2008, 13:57
Stav: Offline

Příspěvek od lukyluck »

jo jo tak tak

jjj
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 277
Registrován: 11. 04. 2005, 13:49
Stav: Offline

Re: Letiště LUTON

Příspěvek od jjj »

Jen poznamka k cene vlaku. Sobotni return Luton - St.Pancras pro 4 dospele byl za 26 poundu, t.j. 6.50 za jednoho. Cas i s prestupem bus vlak asi 45 minut.


dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Re: Letiště LUTON

Příspěvek od dider »

Nejlepsi spojeni Luton - Centrum LON je vlakem East Midland Trains. RT za 20GBP. Vlak jede cca 20min a nikde nestoji. K cene je nutne pripocitat jeste 2x1GBP za bus na Luton Parkway railway station. Nekdy to ale nikdo nevybira. Ja platil jen na ceste zpet.

lukyluck
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 68
Registrován: 23. 10. 2008, 13:57
Stav: Offline

Re: Letiště LUTON

Příspěvek od lukyluck »

Ten poplatek za Shuttle Bus mezi letistem a nadrazim zavedli kvuli lidem pracujicim na letisti.... :lol: :lol: :lol:

Bon-Cu
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 108
Registrován: 08. 06. 2003, 20:30
Pohlaví: muž
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letiště LUTON

Příspěvek od Bon-Cu »

Od 2. januara bude stat jednosmerny listok na Terravision BUS z letiska Luton do Londyna £13, return bude za £16. Teda zdrazenie v oboch pripadoch o £2.

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Letiště LUTON

Příspěvek od outlier »

Tak cesta do Londýna je tu probraná dostatečně, ale jak jet někam jinam? Já potřebuju na druhou stranu do Cambridge - zkoušel jste to někdo tím směrem?

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Letiště LUTON

Příspěvek od Malvolio »

outlier píše:Tak cesta do Londýna je tu probraná dostatečně, ale jak jet někam jinam? Já potřebuju na druhou stranu do Cambridge - zkoušel jste to někdo tím směrem?


National Express linka 787 má trasu LHR-LTN-Cambridge. Staví přímo před terminálem.

zuzlik
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 24
Registrován: 24. 03. 2009, 07:51
Stav: Offline

Re: Letiště LUTON

Příspěvek od zuzlik »

Tak já mám podobnou otázku. Potřebuju se dostat do Walton on Thames, nebo Harsham. Bohužel moc anglicky neumím, tak je trošku problém se vyznat v jízdních řádech. Děkuji za pomoc.

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Letiště LUTON

Příspěvek od outlier »

Malvolio píše:National Express linka 787 má trasu LHR-LTN-Cambridge. Staví přímo před terminálem.


A lístek u řidiče nebo je třeba koupit dopředu? Kupování navazujícího spoje dopředu je u low-cost příletu dost riziko... Bývá ten bus plný?

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Letiště LUTON

Příspěvek od outlier »

Ještě něco... nemáte někdo tip na zajímavé místo v okolí Lutonu? Ne Londýn, buď přímo někde tam blízko nebo něco severním nebo východním směrem? Potřebuju zabít tak 5-6 hodin... Je něco třeba v Milton Keynes?

skibam
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 07. 04. 2008, 18:43
Stav: Offline

Re: Letiště LUTON

Příspěvek od skibam »

outlier píše:Ještě něco... nemáte někdo tip na zajímavé místo v okolí Lutonu? Ne Londýn, buď přímo někde tam blízko nebo něco severním nebo východním směrem? Potřebuju zabít tak 5-6 hodin... Je něco třeba v Milton Keynes?

Jestli mas rad shopping, tak primo v Lutonu zeleznicni stanice Luton Parkway je retail park (na Luton Parkway jezdi z letiste vyse zmineny bus), a pak v centru Lutonu u "hlavniho nadrazi" (je to jedna zastavka z Luton Parkway) je Arndale shopping center. Jak jsem uz psal, vsude se da z letiste dostat pesky - sance pro ty, kteri si netroufnou koupit listek na autobus nebo vlak! :-)
Jinak jsou v Lutonu docela pekne parky i s peknymi prolezackami, v jednom je dokonce vodotrysk.

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Letiště LUTON

Příspěvek od outlier »

Hmm, nakonec jsem se svezl shuttlem k tomu Airpark nádraží a dál šel pěšky, retail park mě moc nechytil, tak jsem šel asi 15min pěšky na začátek Lutonu, tam byli nějaké obchody a restaurace. V shuttlu asi žádný revizor nechodí, po výstupu z něj jsou na nádraží turnikety (který nepotřebuješ projít pokud nechceš jet vlakem), u nástupu to většinou někdo kontroluje, ale já zrovna vlezl, když tam nikdo nebyl, takže jsem platil jen cestu tam.


Odpovědět