Ultimátní zrada - letěl jsem z OSTRAVY!!!

Odpovědět
jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Ultimátní zrada - letěl jsem z OSTRAVY!!!

Příspěvek od jvoj »

O čem si přečtete v novém trip reportu?

- Po několika letech jsem se proletěl s ČSA a vyzkoušel jsem i jejich pre-order meal service.
- Letěl jsem z Ostravy, absolutní zrada
- První let turbopropem

Enjoy! :)

https://www.moozic.cz/pianoflyer/the-ul ... om-ostrava


bureaucrat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 25. 04. 2017, 12:53
Oblíbené typy letadel: A380
Pohlaví: muž
Bydliště: Královské Vinohrady
Stav: Offline

Re: Ultimátní zrada - letěl jsem z OSTRAVY!!!

Příspěvek od bureaucrat »

Trochu bulvární titulek, ale chápu. :wink:

Jinak souhlasím, pre-order meal service ČSA má špičkový poměr výkon/cena. Určitě někdy zkus i teplé jídlo na letech operovaných proudovým letadlem. Doporučuji kachnu :wink: a ano, zahrnuje to i pivo/víno.

bphot0
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 79
Registrován: 23. 09. 2011, 18:36
Oblíbené typy letadel: ATR72, B753
Stav: Offline

Re: Ultimátní zrada - letěl jsem z OSTRAVY!!!

Příspěvek od bphot0 »

Precetl jsem to cely - pekne.

Jedno ale nechapu: obcas litam mezi ostrovy ATR 72, presne typy nevim, ale ve flotile ma Binter 500 a 600. Obzvlaste pri stoupani jsou hluk a vibrace v kabine pro slabsi povahy myslim na hranici unosnosti, aspon teda uprostred u vrtule. Po nastoupani je to vyrazne lepsi, ale urcite jine a hlucnejsi, nez u proudovych. Osobne bych to videl tak 90 minut a pak radeji ven. O to vic mne zarazi, ze jsi hudebnik s jiste vybornym sluchem. Ne, nepoustim se do sporu, jen mne to zaujalo. Za 6 tydnu mam Jatro znova, tak budu davat vetsi pozor.

Jinak jeste musim rict, ze osobne se prave na to "hlucne stoupani" tesim. A sluch mam vyborny, i kdyz jsem hral jen v detstvi "se Zilkou". Naopak slysim vsechno a obcas mne to rusi pri soustredene praci

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Ultimátní zrada - letěl jsem z OSTRAVY!!!

Příspěvek od jvoj »

bphot0 píše:Precetl jsem to cely - pekne.

Jedno ale nechapu: obcas litam mezi ostrovy ATR 72, presne typy nevim, ale ve flotile ma Binter 500 a 600. Obzvlaste pri stoupani jsou hluk a vibrace v kabine pro slabsi povahy myslim na hranici unosnosti, aspon teda uprostred u vrtule. Po nastoupani je to vyrazne lepsi, ale urcite jine a hlucnejsi, nez u proudovych. Osobne bych to videl tak 90 minut a pak radeji ven. O to vic mne zarazi, ze jsi hudebnik s jiste vybornym sluchem. Ne, nepoustim se do sporu, jen mne to zaujalo. Za 6 tydnu mam Jatro znova, tak budu davat vetsi pozor.

Jinak jeste musim rict, ze osobne se prave na to "hlucne stoupani" tesim. A sluch mam vyborny, i kdyz jsem hral jen v detstvi "se Zilkou". Naopak slysim vsechno a obcas mne to rusi pri soustredene praci

Já měl právě pocit při stoupání, že ten hluk vedle motoru byl srovnatelný jako když s B738 sedím vedle motoru/kolem křídla. O víkendu jsem letět A320 EW a teď po X letech s A320 jsem si teprve všiml zvýšené hladiny hluku pronikajícího do kabiny v těch několika sekundách, kdy se otevřou dveře komory hlavního podvozku. Tak mě napadlo, jestli náhodou ten B738 není o něco hlučnější právě proto, že je vůbec nemá.

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Ultimátní zrada - letěl jsem z OSTRAVY!!!

Příspěvek od jvoj »

bureaucrat píše:Trochu bulvární titulek, ale chápu. :wink:

Jinak souhlasím, pre-order meal service ČSA má špičkový poměr výkon/cena. Určitě někdy zkus i teplé jídlo na letech operovaných proudovým letadlem. Doporučuji kachnu :wink: a ano, zahrnuje to i pivo/víno.

Díky za doplnění a doporučení ;)


Odpovědět