Co bude dál s ČSA?

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět

Do konce roku 2017

Odpojení od přístrojů - společnost skončí v insolvenci
5
7%
Konsolidace - ČSA se vydají na cestu ke konkurenceschopné moderní evropské aerolince
13
18%
Pomalý úpadek - bude dál pokračovat, ale nic převratného se nestane
16
22%
Restart - vyvedení značky a leteckých aktivit firmy pod nový "čistý subjekt
0
Žádná hlasování
Fúze - ČSA budou schlamstnuty TVS
39
53%
 
Celkem hlasů: 73

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od jencik »

Z mojej skúsenosti pribúda viac P2P ľudí v lietadlách ČSA a tranzitujuci sa jej snažia vyhnúť, pokiaľ majú inú možnosť. Ono neviem čo si myslieť, ked sa produkt SW a ČSA líši najviac v cene, mile žiadne, limit rovnaký len menu je iné.


Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Yirina »

Včerejší "zavírací" let do Bratislavy. Nadšenců se tam sešlo více, byla i výborná posádka.

Obrázek

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od alesesl »

Yirina píše:Včerejší "zavírací" let do Bratislavy. Nadšenců se tam sešlo více, byla i výborná posádka.



Moc hezka uniforma. Smutne, ale vsechno jednou skonci. Nevis jestli bylo neco podobneho v OSR? Mame se tesit na TR?

Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Yirina »

Jojo, nedá se nic dělat, ale aspoň jsme chtěli připomenout a trochu oslavit těch 96 let provozu.
V OSR se asi nic nekonalo, resp. nevím o tom, že by tam někdo něco organizoval.
Aspoň malý TR udělám :wink:

Prngr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 208
Registrován: 31. 07. 2009, 11:55
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Prngr »

Yirina píše:
Mat píše: Bylo by ale opravdu nepochopitlené, kdyby SmartWings měl časem převzít naprostou většinu linek, vždyť národní dopravce by měl být otázkou hrdosti, obzvlášť s tradicí ČSA. Zároveň v konkurenci ostatních dopravců SmartWings nemůže obstát, cenově citlivou klientelu obslouží skutečné nízkonákladovky s výrazně nižšími cenami a rostoucí počet těch, kteří už nehledí jenom na cenu, dá přednost normální aerolince (a to samozřejmě i před ČSA operated by SmartWings).


Ten argument proč ČSA nemůže zaniknout, že je to zavedená značka a hrdý národní dopravce, je majitelům SW asi úplně u pr**** (pardon). Zrovna oni, kteří jakékoliv marketingové aktivity víceméně ignorují, na tohle nebudou slyšet...Jsou to tvrdí obchodníci, které zajímají jen prodané sedačky a pronajatá letadla a je jim úplně šumák pověst jejich aerolinky a že si všichni jen stěžují. Ať si stěžují, hlavně když lítaj a platěj.
Ráda bych se pletla, ale mám pocit, že tam bude i nějaká osobní averze z minulosti, kdy ČSA byly právě tou silnou prestižní společností, v porovnání s neoblíbenou TVS a jim se teď podařilo konkurenci převzít a rozebrat.

Já jsem předpokládal, že tam spíš bude hrdost nového majitele "JÁ jsem koupil ČSA. JÁ vlastním ČSA. JÁ šéfuju firmě s historií" a bude se je snažit v rámci možností dát do pořádku a SW si nechat na špinavou práci - pro cestovky a lowcostové destinace.
Samozřejmě se nedá vyloučit, že majitel nechá na SW přepsat ruské linky (už to začíná) a činnost ČSA postupně ukončí.
Určitě by to byla škoda - a podle mě i chyba majitele.


aviatic
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 257
Registrován: 05. 09. 2007, 19:37
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od aviatic »

Prngr píše:
Yirina píše:
Mat píše:
Já jsem předpokládal, že tam spíš bude hrdost nového majitele "JÁ jsem koupil ČSA. JÁ vlastním ČSA. JÁ šéfuju firmě s historií" a bude se je snažit v rámci možností dát do pořádku a SW si nechat na špinavou práci - pro cestovky a lowcostové destinace.
Samozřejmě se nedá vyloučit, že majitel nechá na SW přepsat ruské linky (už to začíná) a činnost ČSA postupně ukončí.
Určitě by to byla škoda - a podle mě i chyba majitele.


Třeba nový majitel začíná dávat ČSA do pořádku tak,že ruší ztrátové a prodělečné linky. K převodu Ruska na SW - ČSA to nemá čím lítat. 330 nemůže a lítat Moskvu ATRkou je blbost. Tam jiná možnost není.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od flyingblue »

aviatic píše:
Prngr píše:
Yirina píše:


Třeba nový majitel začíná dávat ČSA do pořádku tak,že ruší ztrátové a prodělečné linky. K převodu Ruska na SW - ČSA to nemá čím lítat. 330 nemůže a lítat Moskvu ATRkou je blbost. Tam jiná možnost není.


Samozrejme je tam moznost - bud nechat soucasna letadla nebo prevest nejake 737NG/MAX

Uvidime, jaka bude ochota Aeroflotu codesharovat (nebo mit aspon interline dohodu) se SmartWings.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Marty-t »

Nevím jestli to tu už zaznělo - jak jsem odhadoval ze zprávy o umístění hned několika wet leasovaných A319 ve STR pro Eurowings, ČSA prodávají nyní od února i letenky PRG-STR - bookovatelné jen ale v po a út, časy odletu před polednem z PRG, zpět ze STR před druhou hodinou odpolední... Neví někdo zda je to vše, nebo je šance i na přelety v jiné dny nebo za výpomocí EW jinde ?

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od alesesl »

Marty-t píše:Nevím jestli to tu už zaznělo - jak jsem odhadoval ze zprávy o umístění hned několika wet leasovaných A319 ve STR pro Eurowings, ČSA prodávají nyní od února i letenky PRG-STR - bookovatelné jen ale v po a út, časy odletu před polednem z PRG, zpět ze STR před druhou hodinou odpolední... Neví někdo zda je to vše, nebo je šance i na přelety v jiné dny nebo za výpomocí EW jinde ?


Vzdyt jsem to psal ve svem TR z KSC co jsem letel pred vanocemi. Byl to jeden z drbu na palube od letusky, ze zacnou letet PRG-STR-PRG, aby navazeli svoje posadky na letadla co budou bazovana ve STR.

krakra
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 06. 01. 2013, 09:39
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od krakra »

PRAHA - BRATISLAVA

Minulý týden proběhl poslední let Praha - Bratislava a zpět. Dočetl jsem se, že tato linka byla pravidelně plně obsazená, chtěl bych se zeptat co bylo důvodem, tuto linku ukončovat?, přece jenom to není logické ukončovat linku, která byla pořád plná.

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Petr31 »

krakra píše:PRAHA - BRATISLAVA

Minulý týden proběhl poslední let Praha - Bratislava a zpět. Dočetl jsem se, že tato linka byla pravidelně plně obsazená, chtěl bych se zeptat co bylo důvodem, tuto linku ukončovat?, přece jenom to není logické ukončovat linku, která byla pořád plná.


..to že je linka plně obsazená nemusí nutně znamenat, že je výdělečná. Třeba změna firemní strategie, letadlo je potřeba jinde...důvodů může být víc.

Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Yirina »

Video z posledního letu do Bratislavy:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=E6V5XaK3g5U[/youtube]

:wink:

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Fabo »

krakra píše:PRAHA - BRATISLAVA

Minulý týden proběhl poslední let Praha - Bratislava a zpět. Dočetl jsem se, že tato linka byla pravidelně plně obsazená, chtěl bych se zeptat co bylo důvodem, tuto linku ukončovat?, přece jenom to není logické ukončovat linku, která byla pořád plná.


Linka byla spojena PRG-BTS-KSC.
Plne letadlo z PRG neznamena, ze bylo dost lidi do BTS (z obou smeru)

krakra
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 06. 01. 2013, 09:39
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od krakra »

Fabo píše:
krakra píše:PRAHA - BRATISLAVA

Minulý týden proběhl poslední let Praha - Bratislava a zpět. Dočetl jsem se, že tato linka byla pravidelně plně obsazená, chtěl bych se zeptat co bylo důvodem, tuto linku ukončovat?, přece jenom to není logické ukončovat linku, která byla pořád plná.


Linka byla spojena PRG-BTS-KSC.
Plne letadlo z PRG neznamena, ze bylo dost lidi do BTS (z obou smeru)


Tak proč třeba nezrušily jenom KSC?

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Fabo »

krakra píše:
Fabo píše:
krakra píše:PRAHA - BRATISLAVA

Minulý týden proběhl poslední let Praha - Bratislava a zpět. Dočetl jsem se, že tato linka byla pravidelně plně obsazená, chtěl bych se zeptat co bylo důvodem, tuto linku ukončovat?, přece jenom to není logické ukončovat linku, která byla pořád plná.


Linka byla spojena PRG-BTS-KSC.
Plne letadlo z PRG neznamena, ze bylo dost lidi do BTS (z obou smeru)


Tak proč třeba nezrušily jenom KSC?


Protoze z/do KSC lita nasobne vic lidi nez BTS


Odpovědět